Jímky a septic

Home Betónová nádrž na vodu

Betónová nádrž na vodu

Ponúkame betónové nádrže na vodu už 20 rokov a tu nájdete všetky informácie, ktoré k tomu potrebujete poznať. Ak vás zaujíma cena, prejdite na náš kompletný cenník.

K čomu využijete betónovú nádrž

Sucho je problém, ktorý začína trápiť aj Slovensko a majiteľov rodinných domov a záhrad. Aj v prípade možnosti čerpania vody zo studne je ekologickým aj cenovo výhodným riešením využitie dažďovej vody, ktorá sa inak z veľkej časti splachuje do riek a kanálov. V prípade väčšej prietrže mračien totiž pôda nezvláda dostatočne vodu udržať, čo môže mať dôsledky až v podobe pôdnej erózie. Dažďovú vodu v betónovej nádrži na vodu pritom môžete využiť nielen na záhrade, ale aj v domácnosti, napríklad na splachovanie toalety. Ušetrené peniaze sú ďalším skvelým benefitom, čiastky za vodné a stočné totiž budú už len stúpať.

Usadzovanie betónového septiku

Dôležitosť betónové nádrže na vodu

V dôsledku klimatických zmien sa stáva zdroj vody v našich končinách veľmi dôležitý. Treba s vodou hospodáriť, pretože zvlášť v období sucha je vody nedostatok. A zákaz zalievanie pitnou vodou pôsobí problémy predovšetkým pestovateľom ovocia a zeleniny. Okrem vodovodu sú tak ďalšími zdrojmi vody iba studňa a voda v podobe občasných zrážok. Ekologické riešenie, ktoré využíva dažďovú vodu, je tiež ekonomické, pretože má – zvlášť pri využití dotácií – výbornú návratnosť. Cena vody totiž klesať nebude, pôjde o hodnotnú komoditu. Nádrže na vodu navyše môžete využiť pre splachovanie toaliet, ktoré väčšina domácností splachuje cennú pitnou vodou. Tento ekologický a ekonomický trend je blízkou budúcnosťou, inšpirujte sa tiež!

Varianty betónových nádrží: jedno, dvoj či viackomorové?

Jednokomorové nádrže na vodu sú najlacnejším variantom, ktorá je pre väčšinu domácností úplne postačujúce. Začínajú na veľkostiach od 4 m3 až do 12 m3. V prípade záujmu radi spracujeme ponuku aj na viackomorové betónové nádrže na vodu.

Parametre betónových nádrží od Septic

  • Vysoká kvalita a záruka 5 rokov
  • Atraktívna cena
  • Inštalácia a napojenie nádrže zadarmo
  • Rýchla realizácia s dopravou do 3 dní
  • Certifikát nepriepustnosti
  • Realizácia na základe 20-ročných skúseností

Nádrž na vodu z betónu či plastu?

Niektorí predajcovia ponúkajú záchytky z plastu, ktoré neposkytujú takú pevnosť, odolnosť a trvanlivosť ako betónové nádrže. Z plastu sa robia príbory, kvalitné betónová nádrž zase z betónu.

Výhody nádrže na vodu z betónu

  • mimoriadne pevné, odolávajú vysokému tlaku
  • majú dlhšiu životnosť a odolnosť
  • sú cenovo výhodné
  • možno ich vyrobiť na mieru

Dotácie na nádrže na vodu z betónu

Využite dotácie na uchovávanie dažďovej vody! Okrem ekologického hľadiska je veľkou výhodou ušetrenie peňazí a vody v domácnosti. Využite zrážkovú a odpadovú vodu z domácnosti na záhrade. Dotácie podporujú akumuláciu zrážkovej vody pre zálievku záhrady, ale aj pre splachovanie WC, čo môže ušetriť nemalú sumu ročne z vášho rozpočtu. Vďaka dotáciu si znížite návratnosť o polovicu a súčasne získate dostupnú vodu zadarmo aj v suchých obdobiach.